خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آناتومی بدن خود را بشناسید؟!

اولین قدم برای رسیدن به مسئولیت سلامت جنسی شما این است که بدن خود را بدانید و بدانید که چگونه کار می کند.در ادامه آناتومی جنسی آقایان و خانم ها را به صورت کامل و مجزا مورد بررسی قرار می دهیم.

آناتومی آقایان و خانم ها

آناتومی زنان

سیستم تولید مثل زن یک مجموعه از سوراخ ها (ورودی ها) برای ورود و خروجی از طریق لوله ها و عبور است. بخش داخلی سیستم مهمترین وظایف را انجام می دهد و بیرونی به عنوان پوشش برای محافظت از اندام های داخلی ظریف عمل می کند.

تخمدان:

تخمدانها غدد کوچک و بی شکل هستند که در هر طرف رحم (رحم) قرار دارند. تخمدان ها تخم ها و هورمون ها را تولید می کنند.

لوله های فالوپی :

لوله های باریک که به قسمت فوقانی رحم متصل هستند و به عنوان تونل برای تخمک (سلول های تخم مرغ) برای از تخمدان به رحم سفر می کنند. تخمک گذاری، باروری یک تخم مرغ توسط اسپرم، به طور معمول در لوله های فالوپ اتفاق می افتد. تخم مرغ پس از آن به رحم می رود، جایی که آن را به دیواره رحم ایمپلنت می کند.

رحم :

رحم یک توخالی، ارگانیک شکل گرمی است که به یک جنین در حال رشد است. رحم به دو بخش تقسیم می شود:

گردن رحم :

که قسمت پایین تر آن به واژن باز می شود، و قسمت اصلی رحم، بدن نامیده می شود. بدن می تواند به راحتی برای نگه داشتن یک کودک در حال رشد گسترش یابد.

واژن :

کانال است که به گردن رحم (قسمت پایین رحم) به خارج از بدن میپیوندد. باز کردن بیرونی آن باعث می شود که اسپرم وارد سیستم شود تا به تخمک برسد. اگر تخمک بارور نگردد، نتایج قاعدگی و خون از طریق واژن انجام می شود. این همچنین یک راه برای یک کودک برای خروج از بدن فراهم می کند. به همین دلیل گاهی اوقات به عنوان کانال تولد نامیده می شود.

آناتومی آقایان :

گرچه اکثر ارگان های تولید مثل مردانه خارجی هستند، مهم است بدانیم که چگونه تمام اعضای جنس شما – خارجی و داخلی – با هم کار می کنند.

آلت تناسلی مرد:

آلت تناسلی مرداب ترین قسمت آناتومی جنسی مرد است. این دو بخش تشکیل شده است، شفت و گلنس (همچنین سر نامیده می شود). هنگامی که یک مرد به اوج رسیدن به جنس می رسد، یک مایع ضخیم ( مایع منی ) را از طریق مجرای مجرا در نوک آلت تناسلی به واژن منتقل می کند. اسپرم، سلول های اسپرم را از طریق کانال واژن به رحم منتقل می کند که در آن اسپرم به دنبال تخمک زن برای لقاح است. همچنین، هنگامی که یک مرد ادرار می کند، جریان بدن خود را از طریق دهانه ی مجرای دفع می کند.

یونجه :

یک کانال یا لوله ای است که مایعات را از داخل بدن به داخل منتقل می کند. در هر دو مردان و زنان، مجرای ادرار به مثانه متصل است و برای دفع ادرار از بدن استفاده می شود. با این حال، در مردان، مجرای ادرار نیز به “غدد اضافه شده” متصل است که منیزیم را تولید می کند و مجرای خروجی اسپرم را از اپیدیدیم به وجود می آورد.

بیضه ها :

بیضه ها زیر آلت تناسلی قرار گرفته و شروع به تولید سلول های جنسی مردانه به نام اسپرم و تستوسترون، هورمون جنسی مرد پس از بلوغ.

اسکروتوم :

کیسه ای از پوست به نام اسکروتوم، بیضه ها را پوشش می دهد. اسکلروتم و عضلات اطراف آن می توانند بیضه ها را به سمت بدن بکشند، وقتی که بیش از حد سرد هستند و از بدن بی حس می شوند، وقتی که بیضه ها بیش از حد گرم هستند. این مهم است زیرا اسپرم ها باید در دمای مناسب نگهداری شوند تا بتوانند تخم های زن را تحریک کنند. اسکروتوم همچنین اپیدیدیم را نگه می دارد.

Epididymis و vas deferens:

اپیدیدیم اسپرم پس از تولید بیضه ها، اسپرم را ذخیره می کند و اسپاسم اسپرم از اپیدیدیم به مجرای منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − = 87